Organizatorzy

Partner

 

O nas

×

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /includes/menu.inc).

Fundacja PlasticsEurope Polska

Odpady z plastiku to wartościowy surowiec wtórny, który na wiele sposobów można wykorzystać ponownie, np. odzyskać surowiec lub jego wartość energetyczną. To jedyny surowiec, który nie tylko można poddać recyklingowi, wielokrotnie przerabiając na nowe wyroby (np. z 35 zużytych butelek PET można wyprodukować bluzę z polaru), ale można również odzyskać zmagazynowaną w nim energię - wykorzystując go jako składnik do produkcji paliw alternatywnych (np. energia odzyskana z jednej tylko zużytej torby plastikowej pozwala oświetlać pokój 60-watową żarówką przez 10 minut). W Polsce nie wykorzystuje się w pełni potencjału zużytych plastików – ponad 60% tego typu odpadów trafia na wysypiska, a jedynie niespełna 30% poddawane jest recyklingowi i odzyskowi. Kontakt: www.plasticseurope.pl , anna.szalkowska@plasticseurope.org .

 

Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Koncentrujemy się na rozbudowie systemu selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych, obejmującego cały kraj. Rekopol buduje i wspiera system „u źródła” – obecnie współpracujemy z firmami zbierającymi odpady działającymi na terenie ponad 690 gmin. Wyróżnikiem Rekopolu jest wyłączność na udzielanie w Polsce licencji na znak towarowy „Zielony Punkt”. Znak ten umieszczany na coraz większej ilości opakowań oznacza, iż Przedsiębiorca wniósł wkład finansowy w budowę i działalność systemu selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych tworzonych w Polsce przez Rekopol. Tworzymy najwyższą kulturę segregacji i recyklingu w Polsce! Kontakt: e-mail: rekopol@rekopol.plwww.rekopol.pl .

 

Dominik Dobrowolski

Zajmuję się edukację ekologiczną od lat 80. , od czasu studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu i działaniu w ruchu Wolność i Pokój. Prowadzę ekologiczne wykłady i warsztaty w szkołach, organizacjach społecznych, samorządach oraz firmach. Organizuję w Polsce liczne ekoakcje np: EkoWalentynki, Kultura to Natura, Recykling daje owoce, Kwiaty za elektrograty... . Edukuję też w mniej formalny sposób, podróżując i spotykając się z Europejczykami na rowerze i w kajaku. Tym razem wiosłuję i edukuję w Polsce. To już 6. wyprawa. Zajrzyjcie, jak wyglądały wcześniejsze Recykling Rejsy: Odra 2011, Wisła 2012, Przez Polskę 2013, Warszawa-Berlin 2014, Bałtyk 2015 . Zapraszam do współpracy i kontaktu: www.cycling-recycling.eu, dominik@cycling-recycling.eu. Uwaga! Podczas wiosłowania (od 6.06 do 30.06) nie odbieram telefonu ani emaili, stąd proszę o kontakt w sprawie np. spotkań, akcji czy wykładów z moim asystentem - Piotrkiem Drozdowiczem, który z lądu pomaga mi organizacyjnie w wyprawie: piotr@cycling-recycling.eu, tel. 535-466-191.

 

 

Patroni medialni

Wyprawę wspierają